Price: $7.00
(as of May 19, 2025 07:56:22 UTC – Details)
Annie’s Deluxe Mac and Cheese with Organic Pasta and Classic Real Cheddar Sauce and Shells is the way to level up your childhood favorite food. Made with organic pasta plus rich and creamy real cheese sauce, you can enjoy all the cheesy flavor of this iconic comfort food without compromising on taste. This pasta and cheese sauce contains no artificial flavors or synthetic colors. Prepare a bowl of deliciously cheesy shells and cheese pasta as a part of kids dinners, snacks, and more! Enjoy yum in about 9 minutes. Simply cook and drain pasta, stir in cheese sauce, and serve as a tasty addition to quick adult or kids lunch. Keep a few boxes of our macaroni and cheese in your pantry so you can add joy-filled moments to your day by spooning up the magic, anytime. Annie’s makes products in over 20 family-friendly categories, from fruit-flavored snacks and cereal to mac and cheese. For busy bunnies and families on the go, we help make life a little easier and more delicious by spreading goodness through tasty foods and kindness to the planet.
Product Dimensions : 1.88 x 4.5 x 6.25 inches; 11.3 ounces
Item model number : 10013562111692
UPC : 013562111695
Manufacturer : General Mills
ASIN : B07QFG5SN5
Units : 11.3 Ounce
MAC AND CHEESE: Our macaroni and cheese is made with rich and creamy real cheese sauce; Every serving delivers ultimate yumminess that everybunny will love
WHOLESOME INGREDIENTS: There are no artificial flavors or synthetic colors in our shells and cheese sauce
MADE WITH ORGANIC PASTA: We craft our tasty pasta and cheese sauce with goodness in mind; Serve it as part of a kids dinner, lunch or anytime snack
QUICK AND EASY: Ready to serve in less than 10 minutes as part of an adult or kids lunch or dinner; Simply cook and drain pasta, stir in cheese sauce and enjoy
CONTAINS: One 11.3 oz box of Annie’s Deluxe Shells and Classic Cheddar Cheese Mac and Cheese
Customers say
Customers love this mac and cheese for its creamy, delicious cheese and appreciate that it’s made with real cheese. They find it easy to prepare and consider it good value for money, with one customer noting it’s better than Kraft products. Customers praise its natural ingredients, organic content, and health benefits, while also appreciating its quick preparation time.
$7.00